O čem si můžete přečíst v časopisu Pharma Profit 26/2019?

Zakladatelé a spolumajitelé e-shopu Pilulka a stejnojmenné sítě kamenných lékáren Ing. Petr Kasa a jeho bratr Martin v rozhovoru v rubrice Tváří v tvář objasňují, na co se v minulém roce ve svém e-shopu a síti zaměřili, a zároveň vyjadřují spokojenost s jejich loňskými výsledky. Nechybí ani popis zahraničních aktivit, konkrétně vstupu na slovenský a rumunský trh, kde začal fungovat e-shop Pilulka. V závěru rozhovoru je také řeč o filosofii, kterou P. a M. Kasové ve spojitosti s lékárnami vyznávají a která se promítá i do skladby jejich sortimentu.

Tradiční novoroční anketa s názvem Pharma aréna přináší názory odborníků na loňské dění v oblasti tuzemského lékárenství.

V pravidelné rubrice Žena ve farmacii vypráví Ing. Marie Kolmačková, vedoucí trade marketingu společnosti Reckitt Benckiser, proč se rozhodla vystudovat ekonomii, ačkoliv původně chtěla jít na farmaceutickou fakultu, jakou roli v tom sehrálo středoškolské studium a jakými cestami se nakonec k farmacii přece jen dostala.

V rubrice Lékárna při cestě je tentokrát představena lékárna Aurelis, která sice sídlí na velmi lukrativním místě na pražském Smíchově, ale zároveň je v jejím okolí nebývale mnoho dalších lékáren. Díky čemu se daří lékárně ve vysoce konkurenčním prostředí obstát, popisuje v článku její vedoucí.

Přípravkům na nachlazení, kašel, rýmu a chřipku je věnován článek v rámci rubriky Pharma sezona. Nechybí v něm přehled novinek na trhu, ani zkušenosti lékárníků s touto kategorií, v níž se mimo jiné projevuje skutečnost, že popsané zdravotní problémy řeší lidé hlavně samoléčbou.

Rubrika Monitor trhu se zabývá silnou lékárenskou kategorií s názvem Bolest. Článek mapuje trendy, které se v posledních letech u přípravků na tlumení bolesti projevují, ať už jde o topická analgetika či analgetika určená k perorálnímu užití.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail