Inca Agency zabodovala v soutěži Exportní cena

Na konci loňského roku byly vyhlášeny výsledky soutěže Exportní cena DHL UniCredit, probíhající pod záštitou agentury CzechTrade. Loňští finalisté zaměstnávají téměř osm tisíc lidí a v roce 2017 dosáhli obratu ve výši 21 miliard korun.

Do 21. ročníku soutěže se mohly přihlásit společnosti, které část své produkce vyvážejí a které patří českému vlastníkovi alespoň z 51 %. Při výběru finalistů byl hodnocen růst exportu a jeho podíl na obratu. Přihlášené společnosti tradičně soutěžily ve dvou kategoriích. První má název Malá společnost, do níž jsou zařazeny společnosti s maximálním počtem 50 zaměstnanců a ročním obratem, který nepřesáhl 300 milionu Kč. Druhou kategorií je Středně velká společnost s počtem zaměstnanců do 250 a s ročním obratem do 1,5 miliardy korun. Celkem se do loňského ročníku přihlásilo 145 firem, z nichž 133 splnilo kritéria soutěže. Téměř polovina finalistů vyváží do jedenácti a více zemí. Celkem 42 % exportérů se do loňského ročníku přihlásilo poprvé.

V soutěži zabodovaly i firmy známé z farmaceutického trhu. Třetí místo v kategorii Malá společnost obsadila za společnostmi mcePharma a Zall Jihlavan airplanes firma Inca Agencyzabývající se výrobou a prodejem výrobku Inca Collagen.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail