V Praze proběhne veletrh vzdělávání Gaudeamus

Od 22. do 24. ledna proběhne na výstavišti EXPO Praha v Letňanech již 12. ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2019.

Pro všechny, kteří řeší otázku kam po maturitě, budou opět nachystány expozice vzdělávacích institucí z celého světa, kde zájemci mohou získat komplexní informace o možnostech pomaturitního studia a celoživotního vzdělávání v České republice, na Slovensku i v zahraničí.Mezi vystavovatele patří většina veřejných i soukromých univerzit a vysokých škol z České republiky a Slovenska. Dále také VOŠ, jazykové školy, poradenské instituce i stále rostoucí počet univerzit ze zahraničí. V Praze se má představit více než 190 vystavovatelů, z nichž přes 70 je ze zahraničí. Chybět mezi nimi nebude ani hradecká a brněnská farmaceutická fakulta.

Důležitou součástí veletrhu jsou přednášky vystavujících škol pro zájemce o studium. Každý návštěvník veletrhu může využít poradenský servis, který mu pomůže najít studijní obor, školu nebo fakultu. Nerozhodným studentům je k dispozici testovací centrum s testem předpokladů pro studium a centrum kariérového poradenství. Součástí veletrhu je také doprovodný program Věda pro život, který prezentuje interaktivní ukázky náplně studia a výzkumu prováděného na vysokých školách.

Speciální program je připraven i pro pedagogy. Součástí veletrhu je také pedagogické centrum, které nabízí specializovaný program přednášek, seminářů a konzultací pro pedagogy, které vedou odborníci z univerzit, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a dalších institucí.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail