Společnosti Fresenius Kabi a Accord Healthcare nově v ČAFF
Zdroj:fresenius-kabi.com

Od 1. ledna 2019 se přidruženými členskými společnostmi České asociace farmaceutických firem (ČAFF) nově staly farmaceutické společnosti Accord Healthcare a Fresenius Kabi. ČAFF sdružuje celkem 21 farmaceutických společností, které v České republice zaměstnávají více než 4000 lidí a každoročně dodají na trh v průměru 119 milionů lékových balení. Každý druhý lék, který denně pomáhá pacientům v tuzemsku, dodávají firmy sdružené v ČAFF.

„Vstup dalších nových členů do České asociace farmaceutických firem vnímám jako posílení a podporu aktivit, které asociace vykonává, ať je to v oblasti etického chování ve farmaceutickém průmyslu či ve zvyšování dostupnosti léčby pro více pacientů,“ říká Mgr. Martin Mátl, výkonný ředitel ČAFF.

Farmaceutická společnost Accord Healthcare působí ve více než 85 zemích celého světa. V Evropě dodává v současnosti více než 8500 produktů, a poskytuje tak komplexní nabídku kvalitních a cenově dostupných léčivých přípravků pro 93 % evropských pacientů. Ve střední a východní Evropě má Accord Healthcare pověst rychle rostoucí farmaceutické společnosti s nárůstem jak v lécích vydávaných na předpis v lékárnách, tak používaných v nemocnicích, přičemž současně zaznamenává vývoj v oblasti léčiv s přidanou hodnotou s novým a efektivnějším způsobem použití, a také v oblasti biosimilars. „Vstup do České asociace farmaceutických firem nám otvírá možnost pro spolupráci s asociací, která sdružuje firmy ve velmi významném segmentu farmacie. Zároveň je příležitostí využít našich znalostí, a společně tak nacházet nové cesty pro podporu dostupnosti péče a udržitelnost zdravotního systému,“ vysvětluje Gustav Svěrák, ředitel společnosti Accord Healthcare.

Druhou společností vstupující do ČAFF je Fresenius Kabi. Jde o celosvětovou zdravotnickou společnost, která se specializuje na výrobu a distribuci léčivých přípravků a zdravotnické technologie pro infuzi, transfúzi a klinickou výživu. Léčivé přípravky a služby společnosti slouží k péči o kriticky a chronicky nemocné pacienty. Produktové portfolio zahrnuje komplexní nabídku generických léků, infuzních roztoků a produktů klinické výživy jako i zdravotnických prostředků a přístrojů určených pro podávání těchto přípravků. V rámci transfúzních technologií nabízí firma Fresenius Kabi mimo jiné produkty pro sběr a zpracování krevních derivátů. V oblasti biosimilars vyvíjí léky se zaměřením na léčbu onkologických a autoimunitních onemocnění.

„Generické léky zpřístupňují léčbu většímu počtu pacientů a naše široké portfolio je zárukou lepší dostupnosti péče i léků pro pacienty v České republice,“ říká Jana Rejmontová, scientific affairs director společnosti Fresenius Kabi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail