Výpadek Digoxinu se má řešit dovozem ze Slovenska
Zdroj: www.zentiva.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR a Státní ústav pro kontrolu léčiv ve společném prohlášení uvedly, že v souvislosti se zajištěním dostupnosti léčivého přípravku Digoxin se dohodly s držitelem rozhodnutí o registraci, společností Zentiva, že do obnovení dodávek jmenovaného léku bude zajištěn dovoz cizojazyčné šarže, konkrétně ze Slovenska.

Lék by měl být pro pacienty k dispozici nejpozději na konci tohoto týdne. Společnost Zentiva přislíbila dovézt asi šest tisíc balení, což odpovídá průměrné měsíční spotřebě českých pacientů. Obnovení standardních dodávek je dle držitele plánováno na začátek února 2019.

Ministerstvo zdravotnictví a léková agentura ve společném prohlášení dále uvedly, že navzdory tomu, že věří v pokračování výroby dle ohlášení držitele, zůstávají s ním samozřejmě i nadále v kontaktu a budou od něho vyžadovat průběžně aktuální informace, aby mohly případně včas zareagovat a zajistit lék jinou cestou. Také prosí lékaře, aby pacientům předepisovali pouze takové množství léčivého přípravku nezbytné na překonání tohoto období.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail