Prezentace přípravků na posílení imunity? Klasika i moderní formy komunikace

Pokud jde o nejosvědčenější formy prezentace produktů na posílení imunity, nenahraditelné jsou rozhodně rady odborníků, nejčastěji lékařů a lékárníků, ale významnou roli hraje i tradiční reklama a v posledních letech i on-line komunikace.

„Sociální sítě jsou jednoznačně jedním z nástrojů sloužících k seznámení spotřebitelů i s některými z našich produktů. Už v minulosti se nám osvědčila digitální kampaň realizována prostřednictvím facebookového profilu, která byla zaměřena právě na výživový doplněk Vibovit. Kampaň přinesla spotřebiteli užitečné informace o produktu a také možnost zapojit se do soutěže a získat zajímavý dárek,“ popisuje Ing. Beáta Melichová, communication & PR specialist CZ&SK společnosti Teva Pharmaceuticals CR. Jak uvádí Mgr. Barbora Grymová, odborná specialistka za obchodní značku Farmax, spotřebitelé pozitivně reagují na televizní i tiskovou reklamu. „Většina z nich se ale informace snaží ověřit na internetu či u svého lékárníka. Významně samozřejmě narůstá vliv informací a kampaní na sociálních sítích,“ dodává. On-line komunikaci prostřednictvím sociálních sítí volí také společnost Vitar. Nicméně podle produktové manažerky ze společnosti Vitar Ing. Ivety Čechové nejde o jediný způsob: „Zásadní, na co slyší český spotřebitel, jsou určitě reference nebo předchozí pozitivní zkušenosti či doporučení od důvěryhodného zdroje. A velký důraz klademe také na edukaci zákazníků.“

Své místo určitě mají i ochutnávkové akce. „Spotřebitelé takříkajíc slyší na možnost vyzkoušení produktu, na různé soutěže a také na možnost vyjádřit svůj názor či osobní zkušenost. Pro maminky je také hodně důležitý fakt, že za produkty stojí odborníci, tedy hlavně pediatři,“ říká Johana Radostová, brand manažerka společnosti Walmark. A marketingová manažerka společnosti Green-Swan Pharmaceuticals CR Jana Jeřábková zase poukazuje na to, že tuzemští spotřebitelé velmi dobře reagují na výhodná balení například s tabletami či sirupem navíc. „U sezonního sortimentu je pak velmi důležitá viditelnost v místě prodeje například v impulsních stojanech,“ doplňuje.

Markéta Grulichová

marketa.grulichova@atoz.cz

 

Článek o vývoji v kategorii přípravků na podporu imunity v lékárnách najdete v časopisu Pharma Profit 25/2018.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail