Varování před jednou šarží Ibalginu Junior

Kvůli podezření na závadu v jakosti je z trhu stahován Ibalgin Junior šarže č. 8K0151, lék používaný ke zmírnění bolesti a teploty u dětí od 6 do 12 let. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyzývá veřejnost, aby závadný přípravek nepoužívala a aby ho vrátila zpět do kterékoliv lékárny, která ho může vyměnit za balení nedotčené závadou v jakosti, případně vrátit peníze.

Z informace SÚKL vyplývá, že v šarži č. 8K0151 volně prodejného léčivého přípravku Ibalgin Junior může být přítomna cizorodá látka. Z tohoto důvodu je potřeba vrátit uvedenou šarži do kterékoliv lékárny. Riziko, že by mohlo být ohroženo zdraví pacientů, nelze jednoznačně vyloučit. Přestože farmaceutická společnost Sanofi-Aventis k této šarži neeviduje žádné nežádoucí účinky, přistoupila ke stahování šarže až z úrovně pacientů, aby eliminovala i sebemenší nebezpečí pro pacienta.

Přípravek výše uvedené šarže je na trhu od poloviny října letošního roku. SÚKL předpokládá, že se stahování dotkne asi 1660 balení léku, která mohou být v lékárnách, nebo u pacientů. Jmenované přípravky uvedené šarže je možné vracet zpět do lékáren až do 31. 1. 2019.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail