O čem si můžete přečíst v časopisu Pharma Profit 25/2018?

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irena Storová v rozhovoru v rámci rubriky Tváří v tvář přibližuje, s jakými vizemi a plány letos v létě na svou pozici nastupovala. Nechybí v něm zmínka o elektronické preskripci, přípravách na brexit i o výsledcích kontrol prováděných v tuzemských lékárnách. Irena Storová v rozhovoru vyjadřuje i osobní názor na současnou situaci na našem lékárenském trhu.

Závěrečný díl seriálu věnovaného category managementu najdete v rubrice Pharma fokus. Tentokrát je v něm řeč o tom, že řízení kategorií vyžaduje nejen strategický plán, ale uplatňují se v něm i různé taktiky, mezi něž patří například revize sortimentu, optimalizace cen či promování správných produktů ve správném čase.

V pravidelné rubrice Žena ve farmacii vypráví PharmDr. Marcela Kaňková nejen o svých tužbách, ale hlavně o tom, kde a jaké zkušenosti získala, než začala zastávat současnou funkci obchodní a marketingové ředitelky společnost Dr. Műller Pharma.

Zajímavá a bohatá historie je spojena s lékárnou U Zlatého lva, která se nachází v Hradci Králové a která patří do řetězce IPC. V článku v rámci rubriky Lékárna při cestě se nevěnujeme pouze minulosti jmenované lékárny, ale hlavně jejímu současnému zaměření, které je svým způsobem specifické.

Rubrika Pharma sezona přináší podrobný pohled na kategorii přípravků na podporu imunity, po nichž je v současném ročním období zvýšená poptávka. V článku nechybí ani přehled nových produktů, které se na trhu v poslední době v této kategorii objevily, stejně jako pohled lékárníků na nákupní zvyklosti spotřebitelů v rámci této kategorie.

Součástí letošního posledního vydání časopisu Pharma Profit je vložená tradiční příloha, v níž najdete to nejdůležitější, co zaznělo a bylo k vidění na říjnovém kongresu Pharma Profit v Olomouci.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail