Rohlik.cz a společnost Benu spustily unikátní službu

Největší on-line prodejce potravin Rohlik.cz začal spolupracovat s lékárenským řetězcem Benu. Díky tomu si od letošního října mohou zákazníci e-shopu Rohlik.cz kromě běžného nákupu nechat dovézt domů také volně prodejné léky. Jde tak o první on-line supermarket, který tyto produkty v České republice pro e-shopovou lékárnu rozváží. Do dvou hodin od objednání na internetu jsou kurýři zákazníkovi schopni přivézt například přípravky proti chřipce nakoupené v e-shopu lékárny a současně i ovoce zakoupené v supermarketu.

Spojení služeb on-line supermarketu a lékárenského řetězce je ojedinělé nejen u nás, ale i v rámci Evropy. Přípravy na propojení propracované logistiky s největší nabídkou kvalitních potravin reprezentované e-shopem Rohlik.cz a velké moderní sítě lékárenského sortimentu trvaly více než rok. Zahrnovaly mimo jiné také řadu jednání a schvalování Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

A jak vše funguje? „Stačí, když si zákazník léky objedná prostřednictvím e-shopu lékárny na internetové stránce Rohlik.cz/lekarna a nechá si je dovézt společně se svým nákupem. Vše mu dorazí už do 120 minut od objednání. Tato kombinace služeb supermarketu a lékárny je evropským unikátem,“ říká Tomáš Čupr, zakladatel společnosti Rohlik.cz, která nabízí také drogerii a potřeby pro domácnost.

Od října mají zákazníci díky spolupráci s největším e-shopem s potravinami možnost nalézt v lékárenské sekci zhruba 1100 nejprodávanějších položek lékáren. Jde především o léky na akutní potíže, jako jsou nachlazení, rýma, chřipka, bolest krku či alergie, které potřebují lidé řešit ihned. „Neustále hledáme cesty, jak zákazníkům usnadnit a zpříjemnit nakupování. Jsme rádi, že jim můžeme nabídnout komfortní doručení volně prodejných léků a dalších produktů rovnou ke dveřím a poskytnout jim úlevu od zdravotních potíží v tak krátkém čase,“ vysvětluje Sebastian Ring, generální ředitel společnosti Benu Česká republika s tím, že nová služba doplňuje celou řadu nadstandardních služeb lékáren jako odborné poradenství, preventivní programy či kontrolu lékových interakcí.

Vedle léčivých přípravků na akutní zdravotní potíže je v současnosti možné si v lékárenské sekci e-shopu Rohlik.cz objednat i zdravotnické pomůcky, doplňky stravy, jako jsou vitaminy, minerály atd. Nabídka by se ale měla postupně rozšiřovat, takže za několik měsíců má čítat až tři tisíce položek. Jak potvrdil Sebastian Ring, v plánu je zařadit do sortimentu například i inkontinenční pomůcky, které se prodávají v objemných baleních a jejich dovoz zákazníkům až domů by znamenal pro ty, kteří je musejí používat, velkou úlevu od starostí s jejich přepravou.

V rámci spolupráce otevřelo Benu novou lékárnu, která je cíleně situována vedle největšího skladu Rohlik.cz v pražské Liboci. Veškeré zboží se zde skladuje podle příslušných právních předpisů, při zachování teplotního řetězce a dalších předepsaných podmínek kladených na zásilkový výdej léčiv. Objednávku vyskladní farmaceutický asistent a zabalí ji přímo v lékárně. Teprve potom zásilku přebírají kurýři z Rohlik.cz. Sortiment lékárny Benu se tak nijak nemíchá s dalším nákupem.

„Léky nebylo možné začlenit do našeho automatizovaného skladu, musí mít svoji vlastní péči a režim. Jsme rádi, že nemocní zákazníci mohou využít unikátnost Rohlíku. Doručit potraviny s léky do dvou hodin s přesností na 15 minut zatím nikdo neumí,“ dodává Tomáš Čupr, který si od spolupráce slibuje zvýšení tržeb o přibližně 150 milionů korun v roce 2019.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail