Brněnské dny pro zdraví opět i s Chytrou lékárnou

Od 21. do 30. září 2018 proběhne akce Brno – město zdraví. Již 24. ročník tohoto festivalu na podporu zdravého životního stylu nabídne celkem 100 akcí připravených ve spolupráci s téměř 70 organizacemi – program zahrnuje akce zaměřené na pohyb, správnou výživu, duševní zdraví, aktivní stárnutí.

„Prostřednictvím Brněnských dnů pro zdraví chceme veřejnosti ukázat možnosti, jak se dá v prostředí města žít zdravěji. Představíme místní, mnohdy málo známé organizace, díky nimž si zájemci budou moci vyzkoušet řadu aktivit k podpoře tělesného i duševního zdraví,“ uvedl 1. náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

U příležitosti zahájení letošního ročníku kampaně bude od 21. do 23. září probíhat akce Plaveme z Evropy do Ameriky, jejímž záměrem je motivovat veřejnost více ke sportu a plavání. Pro zájemce o vytrvalostní běhání je připraven již tradiční závod 5, 10 mil Brnem, který se uskuteční v sobotu 22. září. Na dalších akcích bude k vyzkoušení rovněž jóga, taiči, pétanque, tenis či stále oblíbenější nordic walking. Pestrá škála sportovních aktivit je přichystána speciálně pro děti, které si budou moci vyzkoušet například baseball, basketbal, fotbal, florbal, synchronizované plavání apod.

Pozornost bude věnována také zdravotnímu poradenství. V neděli 23. září se bude ve Fakultní nemocnici Brno konat KardioDen. Brňané si nejen prohlédnou Interní kardiologickou kliniku včetně přístrojového vybavení s odborným výkladem, ale zejména mohou absolvovat různá vyšetření, jako je měření EKG, krevního tlaku, cholesterolu a cukru v krvi.

Na zdravotní poradenství bude zaměřena i akce Zaostřeno na zdraví, která se uskuteční ve středu 26. září v Knihovně Jiřího Mahena. Kromě řady obvyklých i méně obvyklých zdravotních vyšetření, která budou moci návštěvníci absolvovat, bude program doplněn o přednášky z oblasti výživy dětí, světa mikroorganismů v našem těle či pohybových dovedností člověka. Právě do této akce se opět zapojí Chytrá lékárna, jejíž pracovníci budou zájemcům měřit nejen krevní tlak, ale také budou provádět diagnostiku chodidla.

Součástí kampaně jsou i aktivity z oblasti duševního zdraví, akce pro osoby ve vyšším věku, ale i pro jedince se zdravotním postižením. K vyzkoušení bude např. volejbal vsedě, pro seniory jsou připraveny lekce společenských tanců, testování a trénování paměti nebo zdravotní cvičení spojené s měřením tělesných hodnot.

Kompletní program Brněnských dnů pro zdraví je k dispozici na webu www.zdravemesto.brno.cz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail