O čem si můžete přečíst v časopisu Pharma Profit 24/2018?

Úvodní stránky jsou věnovány programu nadcházejícího 9. kongresu Pharma Profit, který se koná 11. října 2018 v Olomouci.

V rubrice Tváří v tvář tentokrát přinášíme rozhovor s manažerem odborného rozvoje společnosti Česká lékárna holding MUDr. Gabrielem Pallayem, CSc., v němž objasňuje, jakým vývojem prošlo vzdělávání personálu lékáren Dr. Max. Mimo jiné také popisuje, k jakým změnám v systému celoživotního vzdělávání farmaceutů přistoupili, a co se jim osvědčilo v rámci působení interních školitelek.

Již 5. díl seriálu o category managementu vychází v rubrice Pharma fokus. Tentokrát je zaměřený na správné vymezení kategorie a její struktury, což je nejen první krok celého procesu jejího řízení, ale také základ jeho úspěchu. Autor článku například popisuje, že při definování kategorie se obvykle využívá technika trychtýře skládající se ze čtyř kroků. Dále vysvětluje, že jakmile je kategorie definována, obchodník potřebuje přesně určit, které již aktuálně prodávané produkty jsou její součástí. To může být někdy složitější kvůli možným chybám v interní databázi nebo kvůli neshodám mezi názory obchodníka, výrobce a nakupujícího.

V rámci rubriky Pharma aréna jsme zjišťovali názory představitelů tuzemského lékárenského trhu na to, podle jakého klíče by se měly rozdělovat peníze ze speciálního fondu, které jsou určeny k podpoře vzniku a udržení provozu venkovských lékáren.

S majitelkou Lékárny Chrastava jsme si povídali o tom, jaké výsledky přinesla rekonstrukce oficíny a především vystavení zboží v otevřených regálech. V článku v tradiční rubrice Lékárna při cestě se ale můžete dočíst i to, proč se nemusí vyplatit mít co nejširší sortiment a proč se v chrastavské lékárně rozvíjí mimo jiné kategorie veteriny.

Rubrika Pharma monitor tentokrát patří dermokosmetice. V článku je řeč nejen o zkušenostech lékárníků s prodejem této kategorie, ale také o požadavcích spotřebitelů, kteří se čím dál víc orientují na přírodní produkty a kteří v případě, že mají kožní problémy, vybírají přípravky takřka výhradně podle rad odborníků. Nechybí ani přehled novinek, s nimiž výrobci rok co rok přicházejí na trh, a které většinou mají složení výhradně z přírodních ingrediencí.

Přírodní produkty nejsou preferované pouze v dermokosmetice, ale také například v dětském sortimentu, jemuž se věnuje článek v rubrice Pharma sezona. Mimo jiné z něj vyplývá, že rodiče jsou ochotni si za kvalitní dětskou výživu a kosmetiku připlatit, na čemž se shodnou jak výrobci, tak lékárníci. Shoda panuje také v tom, že rodiče například u výživy bedlivě zkoumají její složení a důvěřují vyzkoušeným výrobkům.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail