V Praze zajistí sběr nevyužitých léků nová firma

O výběru nejvhodnější nabídky veřejné zakázky na zajištění sběru, svozu a odstranění nepoužitelných léčiv z lékáren na území hlavního města rozhodla v úterý 11. září Rada hl. m. Prahy. Vítězem se stala společnost EKOM CZ s nabídkovou cenou 2,52 milionu korun bez DPH. Smlouva bude uzavřena od 1. 10. 2018 na dva roky.

Smlouva se současným dodavatelem na zajištění uvedené služby končí 30. 9. 2018, protože byla k tomuto datu z jeho strany předčasně vypovězena bez uvedení důvodu. Vzhledem k tomu, že léky jsou zákonem definované jako nebezpečný odpad a že lékárny jsou od lidí povinné převzít nevyužitá léčiva, bylo třeba co nejrychleji uzavřít navazující smlouvu, jelikož lidé odevzdávají léky do lékáren nepřetržitě a neuzavření smlouvy v požadovaném termínu by znamenalo kolaps zavedeného systému a hromadění léků v lékárnách. Například v minulém roce se v lékárnách v hlavním městě vybralo 110 tun nepoužitelných léčiv.

„Během krátké doby se podařilo vysoutěžit novou firmu na zajištění sběru, svozu a odstranění nepoužitých léčiv. Pražané tak mohou být i nadále bez starostí, kam se starými léky. Stačí je odnést do nejbližší lékárny, kde se o ně postarají,“ upřesnila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail