V lékárnách na jihu Čech se objevily falešné recepty

Policisté z Českých Budějovic vyšetřují případ padělání lékařských receptů, které se objevily v některých jihočeských městech. Lék, který měl být v několika případech vydán, se používá k výrobě drog.

Jihočeská policie vyšetřuje případ, kdy se v lékárnách v několika městech objevily falešné recepty na lék obsahující pseudoefedrin. Pomocí této substance lze vyrábět omamně psychotropní látky. Na Písecku a Táborsku lékárny tablety vydaly. V Českých Budějovicích tento lék neměli skladem a člověk, který si jej měl vyzvednout, si pro něj už nepřišel. ČTK to řekl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

„Chceme upozornit všechny lékárníky, aby dbali zvýšené opatrnosti při výskytu receptu a obratem nás kontaktovali na lince tísňového volání 158,“ uvedl. Dodal, že všechny recepty byly orazítkovány od stejného lékaře. Podle něj šlo ale možná o lékaře fiktivního. „Všechny recepty navíc byly psány ručním písmem, což se dnes už moc nevidí. Většinou je lékař píše na počítači a pak je vytiskne,“ řekl Milan Bajcura. Lék, o který žadatelé usilovali, obsahuje vyšší množství pseudoefedrinu. Podle Bajcury se padělané recepty v kraji začaly objevovat ve druhé polovině letošního srpna.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail