SÚKL informoval o možném odcizení léků a podezření na výskyt padělků

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) poslední srpnový den aktualizoval informace o možném odcizení léčivých přípravků a podezření na výskyt padělků léčivých přípravků v Německu.

SÚKL obdržel hlášení o možném odcizení léčivých přípravků v Řecku a následném podezření na výskyt padělků léčivých přípravků v Německu. Německá regulační autorita informuje o možném odcizení léčivých přípravků v Řecku a následném podezření na výskyt padělků léčivých přípravků – viz seznam s uvedenými názvy, čísly šarží a jazykovými verzemi na. http://www.sukl.cz/leciva/informace-o-moznem-odcizeni-lecivych-pripravku-a-podezreni

Podezřelá balení pocházející z řecké lékárny Pharmacy Ozbagdzi haralampidis Stilianos, Dimosthenous & Skra 40, 17673 Kallithea, Řecko, byla dodána německému distributorovi Lunapharm Deutschland GmbH, který zahájil stahování. Dle sdělení německé autority výše uvedená řecká lékárna nelegálně distribuovala léčivé přípravky bez příslušného povolení přibližně až do počátku roku 2018.

V souvislosti s touto zprávou SÚKL upozorňuje všechny subjekty, aby této záležitosti věnovali maximální pozornost a odebírali léčivé přípravky výhradně od oprávněných subjektů. V případě jakýchkoliv pochybností vyzývá k uložení podezřelých balení uvedené šarže do karantény za účelem prověření dodavatelského řetězce a neprodlenému kontaktování SÚKL.

Lékový ústav žádá všechny provozovatele o neprodlené poskytnutí jakékoliv informace v případě, že nakoupili přípravky od výše uvedeného subjektu či se setkali s baleními uvedených šarží, a to telefonicky na +420 272 185 213, +420 272 185 333 nebo elektronicky na zavady@sukl.cz nebo infs@sukl.cz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail