Hartmann – Rico přesouvá svou výrobu z Německa do tuzemska

Skupina Hartmann si uvědomuje význam České republiky a kvality její výroby, proto přesunula výrobu CPT setů a na ni navázanou sterilizaci z německého Heidenheimu do českých výrobních lokalit. Regionální výrobní závody Hartmann – Rico v Chvalkovicích, Havlíčkově Brodě a Veverské Bítýšce rozšířily své výrobní kapacity a nabízejí desítky nových pracovních míst.

Tento přesun je logickým krokem. Už nyní vyrábí skupina Hartmann převážnou většinu CPT setů v České republice. „Každý den se zde vyprodukuje více než 13 000 setů a kapacity jsou dostatečné na to, aby závod ve Veverské Bítýšce bez problémů přistoupil k rozšíření výroby o další 3000 kusů, které se až dosud vyráběly v Heidenheimu. Soustředěním výroby do jedné lokality dosáhneme vyšší efektivity a zrychlení přepravních časů k zákazníkovi,“ říká Pavel Fuchs, výrobní ředitel a člen představenstva Hartmann – Rico, a dodává: „Přesunutí výroby CPT setů do našich výrobních lokalit je potvrzením, že nás skupina vnímá jako důležitého strategického partnera.“

CPT operační sety pro invazivní zákroky na operačních sálech jsou produkty vyráběné na zakázku dle zadání lékařského personálu. Jsou to tedy vysoce profesionalizované produkty, které se používají při operačních zákrocích v nemocnicích po celé Evropě. „Naše produkty jsou důležitým produktem divize Risk Prevention, jelikož pomáhají výrazně zvýšit efektivitu na operačním sále a snížit riziko infekcí,“ doplňuje Pavel Fuchs.

Set nabízí všechny jednorázové prostředky jak na krytí operatérova pole, tak i komponenty používané při výkonu samotném, které chirurgický tým potřebuje pro jakýkoliv chirurgický zákrok – od skalpelů a šití až ke krycím rouškám a chirurgickému oblečení. „Jejich využíváním se může doba nezbytná k provedení operace zkrátit až o desítky minut. To pro nemocnice, které standardně prooperují tisíce hodin ročně, znamená zásadní úsporu,“ uzavírá ředitel Fuchs. Není proto překvapením, že se právě tyto sety staly zdravotnickým standardem ve všech vyspělých ekonomikách.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail