Stada hlásí nový přírůstek ve své nabídce

Strategická expanze portfolia OTC společnosti Stada pokračuje. Firma nabývá v regionu Evropa, Střední Východ a Afrika práva na globální značku Nizoral proti lupům od společnosti Janssen Pharmaceutica.

Společnost Stada Arzneimittel AG získala práva na léčebný šampon proti lupům Nizoral od Janssen Pharmaceutica NV – člena skupiny společností Johnson & Johnson. Šampon generoval v roce 2017 v rámci regionu Evropa, Střední Východ a Afrika prodeje ve výši přibližně 33 milionů eur.

„S Nizoralem přidává Stada do svého portfolia globálně zavedenou značku, která má vysoké renomé u praktických lékařů i spotřebitelů, a o které se domníváme, že má skvělý potenciál z hlediska dalšího růstu. Společně s přípravkem pro odstranění vší Hedrin upevňuje Nizoral naše působení v segmentu produktů pro péči o vlasy a pokožku hlavy. Transakce je jednou z největších za poslední roky a posiluje naši ambici stát se jedním z předních poskytovatelů přípravků OTC v Evropě,“ zdůraznil Dr. Claudio Albrecht, chief executive officer společnosti Stada.

Kromě zastřešující značky Nizoral získává Stada také místní značky Nizoril, Nizorelle, Terzolin, Fungarest, Oranozol a Triatop. Nizoral krém na léčbu kožní infekce bude součástí nákupu jen pro Itálii a Dánsko, ve všech dalších státech bude krém i nadále prodávat Janssen Pharmaceutica NV a její přidružené subjekty. V Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku je šampon proti lupům prodáván pod obchodní značkou Nizoral. Loni dosáhly jeho prodeje v České republice hodnoty 300 tisíc eur.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail