Dr. Max zavedl od července garantovanou mzdu

Od 1. července zavedla lékárenská síť Dr. Max garantované nástupní podmínky, a to 40 tisíc korun pro lékárníka a 26 tisíc pro farmaceutického asistenta. Zároveň zvýší základní platy u všech stávajících zaměstnanců lékáren.

Posílit motivaci k nástupu je hlavní cíl mzdového opatření, s nímž lékárny Dr. Max od července přišly. „Celý lékárenský trh se potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil, a jestliže provozujeme víc než 420 lékáren, je jasné, že se tento trend do jisté míry týká i nás,“ vysvětluje Daniel Horák, generální ředitel společnosti Česká lékárna holding, která síť lékáren provozuje. V tuto chvíli jí chybí přibližně 230 profesionálů ať už na pozici lékárníka nebo farmaceutického asistenta. Nejpalčivější je tento problém v severozápadních Čechách a v Praze.

„Vedle motivačního efektu považujeme za přednost garantovaných základních mezd i to, že jsou velmi transparentní. Každý, kdo o nástupu do sítě Dr. Max uvažuje, zároveň ví, jaké podmínky může očekávat,“ dodává Daniel Horák. Podle něj se tak lékárny Dr. Max stávají nejlépe platícím zaměstnavatelem na lékárenském trhu. „Nevylučuji, že lokálně mohou být nástupní mzdy ojediněle vyšší, ale my dokážeme garantovat nejen výši platu, ale i jistotu jeho pravidelnosti – dokážeme nabídnout i budoucnost,“ doplňuje ředitel Horák. Tradičně velký význam má v uvedené síti i motivační složka platu, o kterou se základní mzda v garantované výši ještě zvyšuje.

Kromě nástupních mezd zvyšuje Dr. Max i platy stávajících zaměstnanců, které vzrostou v říjnu. Nepodkročitelné hodnoty jsou stejné jako u nástupních platů. Ke změně, která je ve víc než desetileté historii zmiňované sítě nejrazantnější, přitom dochází jen asi půl roku od poslední úpravy směrem vzhůru. „Nejde nám jen o povzbuzení náboru, ale samozřejmě i o stabilizaci lidí, o jejichž práci se úspěch Dr. Max opírá,“ uzavírá Daniel Horák. Tento krok se dotkne více než tří a půl tisíce zaměstnanců lékáren. Souběžně s tím se zatraktivňuje systém firemních benefitů.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail