Pilulka Lékárny loni zvýšily tržby na 1,5 miliardy korun

Síť Pilulka Lékárny zvýšila v roce 2017 své tržby o 73 % na 1,5 miliardy korun. Nejrychleji stouply tržby on-line divizi, která provozuje internetové lékárny Pilulka.cz a Pilulka.sk. Provozní zisk vykázala společnost ve výši 12 milionů korun.

„Vloni jsme výrazně rozšiřovali aktivity a mohutně investovali do spektra a kvality služeb. Naši růžovou síť dnes tvoří 90 kamenných Pilulka Lékáren po celé České republice a na Slovensku. Rozšiřujeme ji samozřejmě i letos, kdy plánujeme otevřít v pořadí již stou lékárnu s logem Pilulka ve štítu. V síti jsou jak naše vlastní lékárny (tržby 876 mil. korun), tak lékárny franšízové (tržby 627 mil. korun). Zakládáme si na kvalitních službách pro pacienty, kteří to, jak vidno oceňují, a pro mnohé zákazníky jsou Pilulka Lékárny první volbou,“ říká Petr Kasa, předseda představenstva společnosti. Zásilkový prodej činil přibližně 40 % tržeb skupiny a představuje tak její nejrychleji rostoucí část.

Pilulka Lékárny jsou inovátorem v segmentu a propojují svět internetových a kamenných lékáren. „Budoucnost vidíme v omnichannel přístupu, kde je zákazník hybatelem všeho. On si volí, zda mu vyhovuje on-line komunikace, osobní kontakt v kamenné lékárně anebo využije Pilulka mobilní aplikaci. V každém kanálu pak lidé chtějí jiné služby, preferují jiný typ komunikace a v neposlední řadě také kupují jiné produkty. Právě proto je nutné přizpůsobit se všem pacientům. Unikátně nabízíme přes 30 tisíc různých druhů zboží a léků,“ dodává Martin Kasa.

Skupina na konci roku 2017 podepsala akvizici společnosti internetové lékárny Pilulka24.sk. Tím si upevnila pozici jedničky mezi internetovými lékárnami na Slovensku. V roce 2018 plánuje spustit prodej v Rumunsku, celkově vyrůst o 40 % a utržit přes dvě miliardy korun.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail