Loňské tržby lékáren Benu překročily čtyři miliardy korun

Síť lékáren Benu zaznamenala v roce 2017 meziroční růst tržeb o 11 % na 4,093 miliardy korun. Zisk před zdaněním pak přesáhl čtvrt miliardy korun. Zveřejněné hospodářské výsledky byly vypracovány podle mezinárodních účetních standardů IFRS.

„Pozitivní výsledky z posledních dvou let jsou založeny na vyváženém rozvoji, kdy promyšleně kombinujeme podporu stávajících a budování nových lékáren. Pro příštích několik let hodláme naši českou síť i nadále smysluplně rozšiřovat,“ uvedl Sebastian Ring, ředitel Benu Česká republika

Benu lékárny obslouží měsíčně 1,5 milionu zákazníků a denně vyřídí v průměru 2000 on-line objednávek. V současné době funguje pod touto značkou přes 210 lékáren v celé České republice a do konce letošního roku by se jejich počet měl přiblížit 230. On-line obchod se na tržbách podílí zatím přibližně 5 %, v roce 2017 ovšem rostl o 200 % a také letos společnost očekává růst alespoň o dalších 50 %.

Současná strategie českých lékáren Benu se zaměřuje na individuální přístup k zákazníkovi a nadstandardní servis. Jako klíčový označuje rozvoj zákaznických služeb a důraz na prevenci závažných onemocnění, jako jsou cukrovka, Alzheimerova choroba, rakovina kůže, rakovina plic a další. Za tímto účelem ve vybraných lékárnách postupně přibývají konzultační místnosti. Lékárníci také v dubnu 2018 ovládli tři ze čtyř kategorií soutěže Lékárník roku.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail