Phoenix se stěhuje do nového výrobního a logistického centra

Developerská společnost CBRE zprostředkovala dlouhodobý pronájem výrobní a logistické haly lékárenskému velkoobchodu Phoenix. Na základě specifických požadavků byla vybudována nová hala, která je součástí projektu CTPark Brno, v níž Phoenix obsadil prostor o rozloze více než 12 tisíc metrů čtverečních.

CBRE zajistilo komplexní služby od vyhledání vhodné lokality a vedení tendru mezi developery, řízení vyjednávání technických a komerčních podmínek až po podpis nájemní smlouvy. Požadavkům společnosti Phoenix nejvíce vyhovovala hala F1 v rámci projektu CTPark Brno, jejíž výstavba byla realizována jako Build-To-Suit projekt na míru a dokončena v prosinci roku 2017.

„Nebylo jednoduché najít prostor pro specifické požadavky farmaceutické logistiky. O to větší radost nám dělá, že se to nakonec podařilo a hala byla v rekordním čase dokončena. Navíc stojí na strategickém místě v Brně, což výrazně zjednodušuje naše expanzní plány poskytování logistických služeb na Slovensko a do celého regionu střední a východní Evropy,“ říká Petr Dvořák, obchodní ředitel společnosti Phoenix lékárenský velkoobchod. Celková rozloha nového výrobního a logistického centra je 12 285 m2.

„Velice nás těší, že nám společnost Phoenix svěřila svou důvěru a vybrala si nás jako partnera pro tuto transakci. Jednalo se o velice složitý projekt z hlediska náročnosti procesů. Hala musela splňovat velice přísné technické a bezpečností požadavky, čehož bylo dosaženo díky implementaci zcela nových a vyspělých technologií. Jednalo se o skvělou spolupráci mezi všemi zúčastněnými stranami,“ uvedla Jarmila Bartonová, industrial consultant společnosti CBRE.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail