Jitka Potluková povede nákupní oddělení Lékárny.cz

Začátkem června došlo v internetové Lékárně.cz ke střídání stráží. Novou šéfkou oddělení nákupu se stala Jitka Potluková, která střídá svého předchůdce Jana Cermana, jenž nákup ve firmě vybudoval. V Lékárně.cz a sesterském e-shopu Mojalekáreň.sk se o nákup stará tým celkem jedenácti lidí.

Jitka Potluková do Lékárny.cz přišla z retailového řetězce Tesco, kde jako manažerka merchandisingu a category managementu v nepotravinových kategoriích měla zodpovědnost za trhy v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Předchozích osm let pracovala na podobných pozicích ve společnosti Ahold.

„Ráda bych přinesla do firmy standardy, které fungují ve většině velkých společností – nové procesy, vyhodnocování dat a jasnou zodpovědnost,“ slibuje Jitka Potluková. Lékárna.cz loni investovala do datových systémů, které nyní umožní poskytovat dodavatelům kvalitní data, jaká většina e-shopů nemá k dispozici. „Pokračovat bude i trend rozšiřování kategorií sortimentu,“ dodává nová šéfka nákupního oddělení. Mezi klíčové kategorie vedle léčiv patří zdravá a sportovní výživa, veterinární přípravky a dermokosmetika.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail