AIFP dále zprůhledňuje vztahy s lékaři

Valná hromada Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) rozhodla o rozšíření oznamovacích povinností při poskytování finančních příspěvků na vzdělávání lékařů prostřednictvím odborných akcí.

Kromě již existující Databáze světových lékařských kongresů, která na webových stránkách www.lekarskekongresy.cz uvádí světové odborné kongresy, na nichž je účast českých lékařů sponzorovaná členskými společnostmi AIFP, přibude na stejné platformě i databáze druhá. Jejím účelem je prohloubit transparentnost vztahů mezi farmaceutickým průmyslem a lékařskými odborníky.

Současná databáze obsahuje přehled kongresů, jejichž organizátory jsou zdravotnické organizace a odborné společnosti. V nově vzniklé databázi bude uveřejňována sponzorovaná účast odborníků i na kongresech, které jsou organizovány specializovanými agenturami (tzv. PCO, Professional Congress Organizer). První údaje v databázi za tento kalendářní rok budou zveřejněny do 30. června 2019.

Transparentnost poskytování finančních prostředků ze strany farmaceutických firem odborníkům a etická kultivace zdravotnictví je jedním z klíčových zájmů asociace.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail