Pozvání na Květinův den 2018 a den léčivých rostlin

Už tento čtvrtek 31. května proběhne v Brně další ročník mezioborového semináře mladých farmakologů a toxikologů nazvaný Květinův den 2018. A hned v sobotu 2. června se koná konference Brněnský den léčivých rostlin s podtitulem využití léčivých rostlin k ovlivnění zánětu.

Seminář Květinův den 2018 je pořádán Ústavem humánní farmakologie a toxikologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, pod záštitou Toxikologické sekce České společnosti pro experimentální a klinickou farmakologii a toxikologii České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a Odboru veterinárních věd České akademie zemědělských věd. Podstatou akce, která se koná 31. května, jsou především farmakologické a toxikologické prezentace mladých vědeckých pracovníků v přípravné etapě pro získání Ph.D. V letošním roce proběhne u příležitosti 100. výročí založení Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, a to od devíti hodin. Odborná část programu bude ukončena přibližně v 16 hodin. Od 18 hodin potom bude probíhat společenský večer. Celý program dne – včetně přednášejících – najdete zde.

Brněnský den léčivých rostlin se uskuteční v sobotu 2. června 2018 od devíti hodin v přednáškovém sále Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Po pozitivních ohlasech z loňského ročníku bude program opět zahrnovat prezentace monografií vybraných léčivých rostlin a jejich využití se zaměřením na lékárenskou praxi. Odpolední sekce pak nabídnou průřez tematicky souvisejících přednášek. Od 18 hodin proběhne doprovodný program – exkurze do Centra léčivých rostlin Lékařské fakulty Masarykovy univerzity na Kraví hoře. Konference je zařazena do programu celoživotního vzdělávání České lékárnické komory a bodově ohodnocena 12 body. Podrobnější informace o konferenci, program a registraci najdete zde.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail