Volba spotřebitelů 2018: vítězství pro Cemio RED3 a Pangamin

Už 18. ročník marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který každoročně vyhlašuje společnost Atoz Marketing Services, a který oceňuje produktové novinky a inovace na českém trhu, zná své vítěze. Předávání ocenění i letos proběhlo na slavnostním galavečeru v pražském Kině Lucerna a hosty jím opět provedl televizní moderátor Rey Koranteng.

Výrobci a distributoři mohli do letošního ročníku programu přihlásit své inovace z oblasti rychloobrátkového zboží, doplňků stravy a OTC produktů (s výjimkou tabákových výrobků), které byly na český trh uvedeny (nebo jsou uváděny) v období od ledna 2017 až do konce května 2018.

O titul Nejlepší novinka se letos ucházelo přes 150 nových a inovovaných výrobků. Ty se utkaly o přízeň spotřebitelů ve 37 potravinářských a 13 nepotravinářských kategoriích, jejichž rozpětí bylo tradičně velmi různorodé. Kromě už prakticky klasických kategorií, jako jsou piva, pet food nebo opalovací kosmetika, se v soutěži nově objevila například kategorie doplňky stravy na pánskou potenci. V té zvítězil produkt Cemio RED3, švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Úspěchu v kategorii doplněk stravy na imunitu dosáhl Pangamin české společnosti Rapeto, která ve zpracování pivovarských kvasnic patří k evropským lídrům. Zajímavostí je také vítěz kategorie speciálních potravin, kde si prvenství odnesl Nature´s Promise Free from bez lepku a bez laktózy, což je privátní značka řetězce Ahold.

Stále patrnější je tak v programu reakce na zájem spotřebitelů o zdravější životní styl. Vedle v loňském roce poprvé již zmíněné uvedené kategorie speciálních potravin, byla zařazena i kategorie veganské a vegetariánské potraviny, protože i ty se v poslední době těší čím dál větší oblibě.

Podkladem pro udělení ocenění se staly výsledky exkluzivního výzkumu, jenž tento rok realizovala společnost Nielsen. Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku čtyř tisíc respondentů a cílem bylo zjistit, který z výrobků v každé kategorii považují čeští spotřebitelé za nejlepší.

Slavnostním galavečerem už tradičně odstartovala rozsáhlá podpora vítězných novinek. Oceněné společnosti mohou při propagaci vítězných výrobků po dobu jednoho roku užívat logo Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2018 v marketingových kampaních a až do konce roku 2019 mohou mít umístěno logo na obalech vítězných výrobků. Další podporu připravuje společnost Atoz Marketing Services , jako organizátor ve spolupráci s mediálními partnery programu. Program a jeho vítěze i tento rok podpoří marketingová kampaň, která proběhne v televizi, tištěných médiích, mezi která se nově řadí i inzerce v časopisech vydavatelství Bauer Media, na internetu a sociálních sítích, v obchodech i v čekárnách lékařských ordinací či městské hromadné dopravě.

Více informací najdete zde www.volba-spotrebitelu.cz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail