O čem si můžete přečíst v časopisu Pharma Profit 22/2018?

V rubrice Tváří v tvář se prezident České lékárnické komory PharmDr. Lubomír Chudoba vyjadřuje k dlouhodobě diskutované problematice odměňování lékárníků. Mimo jiné popisuje tři oblasti, v nichž lékárnická komora navrhuje úpravy ohodnocení lékárenské péče. Prezident Chudoba v rozhovoru dále vysvětluje, proč by u nás měly být zavedeny jednotné doplatky na léky stejně jako pravidla pro vznik nových lékáren.

Sféru obalů a padělků ve farmaceutickém průmyslu mapuje článek v rubrice Pharma trendy. Bezpečnost je v případě obalů léků prvořadá záležitost, ale ani design nezůstává stranou. V poslední době se do něj promítá trend „bio“ a „herbal“ a také méně barevné a jemnější motivy.

Seriál věnovaný nařízení GDPR, které vstupuje v účinnost 25. května, tentokrát přináší rozhovor s Jiřím Žůrkem, ředitelem odboru konzultačních agend Úřadu pro ochranu osobních údajů. Jeho podstatná část je zaměřena na kontroly, které bude jmenovaný úřad v souvislosti s GDPR provádět.

V rubrice Pharma proměna je představena uhříněveská Lékárna U Krále Jiřího, která byla nedávno rekonstruována, díky čemuž se stala přehlednější a získala jedno prodejní místo navíc. Spolumajitelka lékárny popisuje, jak byla rekonstrukce rozplánována, aby nebylo nutné přerušit provoz. A také naznačuje, do čeho během rekonstrukce investovali nejvíc a díky čemu naopak ušetřili.

Kategorie opalovací kosmetiky i nadále zůstává především sezonní záležitostí. Jaké trendy se u ní objevují a jaké jsou nákupní zvyklosti spotřebitelů, je popsáno v článku v rubrice Pharma sezona. Nechybějí v něm ani novinky, které výrobci pro letošní letní sezonu připravili, stejně jako přehled kampaní, jejichž cílem je poukázat na důležitost ochrany pokožky před negativními vlivy UV záření.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail