Discovery Awards hledá inovativní počiny v biomedicíně

Už posedmé se letos mohou přihlásit mladí výzkumníci do soutěže Discovery Awards. Ocenění uděluje společnost Novartis mladým vědcům do čtyřiceti let za práce v oboru biomedicíny, které představují výjimečný posun pro výzkum v oblasti medicíny a farmacie.

Příjem přihlášek končí 30. června 2018. Ocenění prací publikovaných nebo realizovaných v roce 2017 budou vyhlášena do konce října 2018. Novartis uděluje výroční ceny v kategoriích (Základní výzkum v oblasti biomedicíny a Inovativní klinické, diagnostické a preventivní přístupy, včetně prototypů nástrojů či přístrojů a ICT řešení) a podporuje je částkou až 100 tisíc korun pro každé z ocenění. Třetí cena může být udělena za ekonomický dopad na systém zdravotnictví nebo významný metodologický přínos díky České průmyslové zdravotní pojišťovně, která toto ocenění dotuje částkou 50 tisíc korun.

V uplynulém šestém ročníku cenu v kategorii Základní výzkum v oblasti biomedicíny získala PharmDr. Jitka Fučíková, Ph.D. (Ústav imunologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole) za práci Význam imunogenní buněčné smrti pro prognózu a léčbu nádorových onemocnění, cenu v kategorii Inovativní přístupy včetně prototypů a ICT řešení vyhrál doc. RNDr. Ondřej Slabý (Masarykův onkologický ústav; Masarykova univerzita, Středoevropský technologický institut) za práci Kombinovaný panel mikroRNA pro neinvazivní diagnostiku a prognostikaci kolorektálního karcinomu a zvláštní cenu České průmyslové zdravotní pojišťovny a odměnu 50 000 korun získal Mgr. Martin Bartošík z centra RECAMO při Masarykově onkologickém ústavu za práci Elektrodový biočip pro detekci lidských papilomavirů.

Více informací včetně hodnotící komory najdete na www.discoveryaward.eu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail