Český systém pro ověřování pravosti léčiv byl spuštěn

Další významný krok v implementaci evropské protipadělkové směrnice 2011/62/EU byl učiněn. Dne 25. dubna 2018 došlo k propojení Českého národního systému pro ověřování pravosti léčiv (CZNSOL) s evropským hubem v produkčním prostředí.

Český Národní systém pro ověřování pravosti léčiv je sedmým připojeným národním systémem do evropského hubu. Jeho správce, Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv (NOOL), systém nyní otevřela pro nahrávání dat serializovaných léčivých produktů určených pro český trh prvními výrobci.

Na začátku května bude spuštěna pilotní fáze projektu s přihlášenými účastníky pilotu. Mezi ně patří zástupci distributorů, veřejných i nemocničních lékáren, IT poskytovatelů a výrobců, kteří vyjádřili zájem na pilotu se podílet a připravenost testovat systém a související procesy v reálném provozu. Všechny ostatní subjekty dotčené evropskou protipadělkovou legislativou by měly mít dostatek času se připojit a připravit během následujících devíti měsíců.

GS1 Czech Republic se v rámci zavádění protipadělkové směrnice věnuje poradenství v oblasti správné interpretace značení, kvality provedení kódů GS1 DataMatrix a jejich snímatelnosti. Provádí školení a spolupracuje s organizacemi NOOL a SÚKL.

Podrobné informace o protipadělkové směrnici a postup při identifikaci a ověřování pravosti léčiv v praxi najdete zde.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail