GSK přesouvá přípravky pro genovou terapii vzácných onemocnění na Orchard

Společnost GSK převede své portfolio schválených i dosud neschválených přípravků pro genovou terapii vzácných onemocnění na společnost Orchard Therapeutics. GSK bude nadále investovat do rozvoje této oblasti, především do buněčných a genových terapií s důrazem na onkologii.

Podle dohody se GSK stane investorem společnosti Orchard, bude mít zajištěn 19,9% podíl a také místo v představenstvu společnosti. Rovněž obdrží finanční plnění ve formě příjmů z výnosů a plateb za dosažení obchodních milníků v souvislosti s portfoliem, které je předmětem akvizice. Za účelem úspěšného využití aktiv si společnosti GSK a Orchard budou předávat výrobní, technické i obchodní postřehy a poznatky o vývoji přípravků pro genovou terapii.

Společnost Orchard Therapeutics, která působí ve Velké Británii a v USA, se zabývá genovou terapií v klinické fázi vývoje a jejím posláním je měnit životy pacientů se vzácným onemocněním prostřednictvím inovativních genových terapií. Akvizice programů GSK doplní portfolio společnosti Orchard v oblasti klinických a preklinických genových terapií na primární imunodeficience a dědičné poruchy metabolismu.

Portfolio programů genové terapie, které přejdou do vlastnictví společnosti Orchard, zahrnuje například genovou terapii pro děti s těžkou kombinovanou imunodeficiencí způsobenou deficiencí adenosindeaminázy, dva klinické programy v pokročilé fázi, které jsou součástí probíhajících registračních studií zaměřených na léčbu metachromatické leukodystrofie a Wiskottova-Aldrichova syndromu, a jeden klinický program zaměřený na beta-talasemii. Orchard rovněž získá od institucí Telethon a Ospedale San Raffaele práva k udělování výhradních licencí ke třem dalším preklinickým programům.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail