Mobilní aplikace Pilulka.cz rozšířena o unikátní službu

Pilulka.cz rozšířila mobilní aplikaci o službu eRecept a propojila ji se svými lékárnami. Lidé tak mohou v mobilu zjistit, zda je jejich lék ve vybrané lékárně na skladě, případně si jej objednat a rezervovat. Kromě využití eReceptu je možné z aplikace nakoupit volně prodejná léčiva a další sortiment lékárny.

„V našich statistikách vidíme, že zhruba patnáct procent zákazníků si jde do lékárny objednat lék, který není běžně na skladě. To je obrovské číslo. V přepočtu to znamená, že v celé republice lidé do všech lékáren ročně absolvují zhruba deset milionů zbytečných cest,“ říká k tomu Martin Kasa, spolumajitel Pilulka.cz a dodává: „Ačkoliv má eRecept některé odpůrce, naše aplikace je jasný příklad toho, proč jde o skvělou věc. Systém umožňuje zjednodušit lidem život. Digitalizace ve zdravotnictví má smysl a těším se, že vznikne řada dalších způsobů, jak eRecept chytře využít.“

A jak to celé funguje? Pacient obdrží od lékaře eRecept, který zadá do mobilní aplikace Pilulka.cz například naskenováním přes fotoaparát telefonu. Následně si v aplikaci vybere lékárnu, provede rezervaci a léky si tam pak může vyzvednout s jistotou, že jsou pro něj připraveny. A to i takové, které nejsou běžně skladem – lékárna je automaticky objedná nebo individuálně připraví. K vyzvednutí léků může pacient využít i lidi ze svého okolí. Aplikace nabízí možnost přeposlat eRecept rodině nebo známým lidem přes SMS, Facebook či e-mail.

Aplikace kromě toho uloží všechny zadané eRecepty, takže člověk si může snadno dohledat, kdy a jaké léky užíval. U léků jsou v aplikaci na jeden klik k dispozici také elektronické příbalové letáky a další důležité informace pro pacienty.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail