Druhá univerzita v Brně chce vyučovat farmacii

Farmacie by se v moravské metropoli mohla kromě Veterinární a farmaceutické univerzity nově vyučovat také na Masarykově univerzitě (MU). Podle jejího rektora Mikuláše Beka by to mohlo posílit pozici brněnské farmacie.

O studium farmacie je dle Terezy Fojtové, mluvčí Masarykovy univerzity, velký zájem, a proto by mohl být obor perspektivní na obou školách. Univerzita aktuálně zpracovává projekt pro evropské strukturální fondy. Náklady na zřízení oboru jsou odhadovány na desítky milionů korun.

„Domníváme se, že v tuto chvíli z hlediska obsahu studia pokrýváme nejméně tři čtvrtiny toho, co je potřeba, v rámci různých studijních programů na lékařské a přírodovědecké fakultě. Chtěli bychom dobudovat to, co nám chybí,“ uvedl Bek.

Pokud by byl projekt schválen, mohli by první studenti obor na MU studovat v roce 2021. Uvažuje se také o tom, že by do výuky mohli být zapojeni učitelé ze zahraničí. Zamyšlený záměr univerzity by mohl posílit nejen pozici brněnské farmacie, ale také třeba propojit kapacity výzkumného a medicínského oboru i s komerčními subjekty.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail