V nových obalech a bez lékařského předpisu

Léčivý přípravek Erdomed 225 mg, granule pro perorální suspenzi, je od 1. 2. 2018 uvolněn na výdej bez lékařského předpisu. Od letošního dubna bude navíc v lékárnách k dostání v nových obalech.

Erdomed je registrovaný lék obsahující účinnou látku erdostein, která snižuje viskozitu hlenů v průduškách, což usnadňuje vykašlávání.  Přípravek Erdomed je určený k léčbě akutních onemocnění horních i dolních dýchacích cest provázených tvorbou hlenu a vlhkým kašlem, jako jsou zánět průdušek, rýma, zánětlivé onemocnění vedlejších nosních dutin, akutní zánět hltanu a hrtanu apod. Moderní léková forma granulí pro přípravu suspenze s pomerančovou chutí navíc podporuje pitný režim, který je při výše uvedených onemocněních důležitý. Včasné nasazení  Erdomedu může předejít užívání antibiotik. Vhodný je i do kombinace s antibiotiky, potencuje jejich účinek.

Preskripce Erdomedu kapsle (300 mg) a prášku pro přípravu perorální suspenze (1 × 100 ml) zůstává pod kontrolou lékaře beze změny, výdej je pouze na lékařský předpis.

Registrovaný lék Erdomed je určený pro dospělé a mladistvé pacienty od věku 12 let/30 kg tělesné hmotnosti.

Erdomed 225 mg granule pro perorální suspenzi obsahuje erdostein. Lék k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail