Semináře k eReceptu pro lékaře a lékárníky pokračují

Ministerstvo zdravotnictví a Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uspořádaly v rámci roadshow po regionech k eReceptu druhý odborný seminář. Akce, která se konala v Ústí nad Labem, se zúčastnilo více než čtyřicet lékařů a lékárníků. Další nejbližší semináře se uskuteční ve Zlíně a Karlových Varech.

„Plníme to, co jsem slíbil. Jezdíme po regionech a pomáháme lékařům a lékárníkům se zavedením eReceptu do praxe. Na těchto seminářích získáváme od lékařů a lékárníků velice důležitou zpětnou vazbu a podněty na zlepšení systému. eRecept prochází vývojem a my děláme všechno proto, aby fungoval co nejlépe,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Na semináři ministr zdravotnictví zhodnotil aktuální stav elektronické preskripce, připomenul zásadní vývoj v legislativě v podobě ročního odložení sankcí za vystavení listinného receptu a zmínil pozitivní fakt, že většina lékařů už je do systému zapojena. Zastupující ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irena Storová následně systém krok po kroku představila, připomněla jeho přínosy a zveřejnila nejnovější údaje o nárůstu počtu předepsaných léků v elektronické podobě. A náměstek ministra zdravotnictví Filip Vrubel představil budoucí vývoj eReceptu, zejména přípravu lékového záznamu. IT specialista SÚKL Petr Koucký pak účastníkům semináře naživo představil předepisování a výdej léků prostřednictvím webové aplikace.

Druhá část semináře byla věnována zkušenostem lékařů a lékárníků z praxe. Hovořili o nich zástupci z Krajské zdravotní společnosti zřízené Ústeckým krajem, která v regionu provozuje několik nemocnic včetně největší z nich, Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Seminář byl zaměřen velmi prakticky a velký prostor byl věnován diskusi a dotazům. Účastníci vznesli řadu otázek a připomínek z vlastních praxí, které byly pro zástupce ministerstva a SÚKL velmi přínosné. Součástí akce byl malý veletrh lékařských a lékárenských softwarů a také stánek SÚKL, kde si účastníci mohli žádat o přihlašovací údaje k eReceptu.

V následujících týdnech jsou naplánovány další semináře, 4. dubna ve Zlíně, 10. května v Karlových Varech. Ministerstvo zdravotnictví společně se SÚKL plánuje v průběhu tohoto roku navštívit všechny kraje. Pozvánky jsou postupně zveřejňovány na webových stránkách ministerstva.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail