Verifikace léčivých přípravků na setkání ředitelů nemocnic

Koncem letošního února se v Praze konalo celostátní setkání ředitelů nemocnic a zástupců ze sektoru zdravotnictví. Tradiční konference se zúčastnili ředitelé 30 nemocnic, zástupci ministerstva zdravotnictví, zdravotních pojišťoven i profesních sdružení v čele s Českou lékařskou komorou.

Nemocnice, zdravotnická zařízení i lékárny čekají v blízké budoucnosti změny, které přímo s medicínou příliš společného nemají. Budou se muset vypořádat s novými nařízeními a předpisy, které přinášejí povinnost vydávání elektronických receptů, směrnice o verifikaci léčiv a obecné nařízení o ochraně osobních údajů GDPR. Právě o tom, jak se s těmito novinkami ve zdravotnictví vypořádat, diskutovali účastníci tradiční konference.

Na akci, kterou již tradičně pořádala společnost Magnus Regio, vystoupila také Lenka Martínková, konzultantka GS1 Czech Republic pro oblast zdravotnictví. Jejímu vystoupení předcházela řeč Apoleny Jonášové ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv na téma pronikání padělaných léčivých přípravků na evropský trh a vstup Jakuba Dvořáčka z Národní organizace pro ověřování pravosti léčiv na téma evropské protipadělkové směrnice a její implementace. Lenka Martínková vysvětlila úlohu GS1 Czech Republic jako partnera pro správnou implementaci datového nosiče GS1 DataMatrix, určeného k identifikaci léčivých přípravků.

Krátkou reportáž ze setkání ředitelů nemocnic můžete vidět zde.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail