GSK plánuje uvést tři nové produkty

Britská farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) dosáhla i v roce 2017 velmi dobrých finančních výsledků a letos se bude nadále zaměřovat na posilování konkurenceschopnosti v rámci stávajícího portfolia.

GSK plánuje uvést na trh tři nové produkty, které budou znamenat velký přínos pro pacienty v oblasti léčby chronické obstrukční plicní nemoci, HIV a v prevenci pásového oparu. „GSK se cílevědomě soustředí na vývoj nových léčivých přípravků se zaměřením na dvě stávající terapeutické oblasti, kterými jsou respirační onemocnění a HIV, a na dvě další oblasti léčby, a to onkologická a autoimunitní onemocnění,“ přibližuje priority pro letošní rok Emma Boishardy, generální ředitelka české pobočky GSK.

Zároveň firma GSK dosáhla i v roce 2017 velmi dobrých finančních výsledků. Celkový obrat činil 30,2 mld. liber. Tržby vzrostly ve všech třech divizích. Divize Pharmaceuticals, která vyrábí léky na předpis, vykázala za loňský rok tržby ve výši 17,3 mld. liber a divize Consumer Healthcare, jež vyrábí volně prodejné produkty pro zdravotní péči, dosáhla tržeb 7,8 mld. liber. Úspěšně si také vedla divize Vaccines, vyrábějící očkovací látky, která přispěla k celkovému obchodnímu výsledku tržbami ve výši 5,2 mld. liber.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail