O čem si můžete přečíst v časopisu Pharma Profit 20/2018?

V rubrice Tváří v tvář objasňuje předseda představenstva České asociace farmaceutických firem PharmDr. Michal Krejsta, MBA, proč nový zákon o léčivech způsobil mezi výrobci neklid. Zároveň se v rozhovoru zamýšlí nad dalším fungováním tuzemského systému zdravotní péče a popisuje, proč v zavedení e-receptů spatřuje šanci pro lékárníky, jak v uvedeném systému odhalit rezervy.

Zástupci našeho lékárenství v rámci rubriky Pharma aréna hodnotili, jaký byl rok 2017 na farmaceutickém trhu. Uvedli nejen to, co je na něm potěšilo či příjemně překvapilo, ale také co v loňském roce považovali za největší propadák.

V letošním prvním čísle časopisu jsme zahájili seriál o category managementu. Christoph Michel, nezávislý konzultant v oblasti řízení kategorií, společně se společností Nielsen v jeho úvodním dílu nastínil, proč je category management důležitý a které elementy tvoří jeho jádro.

V rubrice Lékárna při cestě je představena břeclavská lékárna Cyrmex. Svou velikostí nepatří mezi obry, ale díky podrobné analýze klientely dokázali její majitelé uzpůsobit sortiment tak, že obrat se v lékárně zdvojnásobil v porovnání s obdobím, kdy lékárnu provozoval předchozí majitel.

Další z článků je pak zaměřen na největší tuzemské lékárenské e-shopy a jejich rozvoj v uplynulém roce, který se nesl ve znamení inovací a rozvoje služeb.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail