Ochutnávkové akce jsou u potravin nezastupitelné

Zájem lidí o různé druhy speciálních potravin, které například neobsahují lepek, laktózu a podobně, se i nadále zvyšuje. Tento segment roste jak v kamenných, tak v internetových lékárnách.

Pokud jde o osvědčené formy prezentace produktů zdravé a speciální výživy, výrobci se shodují v tom, že je třeba využít jejich různé formy a nepoužívat pouze jednu marketingovou aktivitu. Shoda také panuje v tom, že spotřebitelé takříkajíc slyší na zkušenosti jiných. „Nejvíce se nám osvědčují doporučení od spokojených zákazníků, kteří si mezi sebou sdělují své zkušenosti třeba při pečení z našich směsí,“ říká Sandra Slotíková, DiS., která má ve společnosti Tenesito na starosti sociální média a komunikaci vztahující se ke značce Nutrifree.

Za velmi důležité jsou považovány ochutnávkové akce. „Již standardně se účastníme převáděcích a ochutnávkových akcí nebo nákupních dnů regionálních bezlepkových sdružení a obchodníků, kde má koncový zákazník možnost připravený výrobek ochutnat či porovnat s konkurenčními produkty,“ vysvětluje Ing. Jaromír Poňuchálek, vedoucí obchodu společnosti Labeta. I výkonný ředitel společnosti Mediate Ing. Miroslav Korábečný označuje testery produktů a ochutnávkové akce v místě prodeje za významný propagační nástroj, který společně například s letákovou podporou a slevovými akcemi v rámci prezentace svých produktů používají.

Komunikace na sociálních sítích je standard

Výrobci ovšem vyzdvihují i důležitost komunikace směrem k odborné veřejnosti. „Velký význam pro nás také má spolupráce s gastroenterology, máme vlastní tým obchodních zástupců, který komunikuje jak s lékárníky, tak s lékaři. Naše produkty prezentujeme na specializovaných kongresech pro odbornou veřejnost a díky různým akcím se snažíme zvýšit povědomí o naší značce Topnatur i mezi širokou veřejností,“ říká Aleš Toman, key account manager společnosti Topnatur. Stejně jako ostatní uvádí, že při propagaci produktů využívají také on-line marketing. „Používáme reklamu ve vyhledávačích, bannery, máme dvacetitisícovou základnu fanoušků na facebooku a prostřednictvím sociálních sítí oslovujeme nové potenciální zákazníky,“ vyjmenovává. Také Miroslav Korábečný upozorňuje na využití komunikace na sociálních sítích a na webovou stránku greenapotheke.cz, kde spotřebitelé najdou nejen edukační články, ale i recepty na přípravu pokrmů zdravé výživy.

Markéta Grulichová

marketa.grulichova@atoz.cz

Článek o rozvoji kategorie zdravých a speciálních potravin v lékárnách najdete v časopisu Pharma Profit 20/2018.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail