Řekové koupili legendární krém Indulona

Řecká skupina Sarantis koupila celý podíl ve slovenské firmě Saneca Trade, která vyrábí slavnou Indulonu patřící mezi značky s jednou z nejdelších tradic na česko-slovenském trhu. Součástí dohody je také odkup české pobočky.

Sarantis se zabývá výrobou kosmetiky a výrobků pro domácnosti. Už v roce 2014 koupila tato společnost i českou značku Astrid, jejíž historie sahá do roku 1847. Za 100% podíl výrobce Indulony zaplatila 216 milionů korun.

„Společnost Sarantis vnímáme jako strategického partnera, jenž naváže na sedmdesátiletou historii značky Indulona a má potenciál na rozšíření jejího záběru nejen z pohledu nových geografických trhů, ale i nových produktů, které byly připravované,“ uvedl člen představenstva Saneca Pharmaceuticals Boris Kostík.

Loňské prodeje krému Indulona v Česku a na Slovensku dosáhly přibližně 178 milionů korun. Součástí transakce je zachování výroby portfolia výrobků pod značkou Indulona ve výrobním závodě společnosti Saneca ve slovenském Hlohovci. Pro zákazníky by to mělo znamenat dodržení výrobních postupů a kvality.

Společnost Sarantis má ve svém portfoliu značky jako STR8, C-THRU, B.U. a Elode, či vlastní produkty potřeb do domácnosti Fino, Korunka a TUB.O.FLO.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail