Pilulka.sk kupuje konkurenta a posiluje svou pozici

Pilulka Lékárny, třetí největší česko-slovenská síť lékáren koupila 100% podíl ve společnosti

provozující slovenskou internetovou lékárnu Pilulka24.sk. Touto transakcí Pilulka.sk posiluje pozici největší on-line lékárny na Slovensku.

Pilulka24.sk je historicky jednou z prvních internetových lékáren na Slovensku, ale navíc patří i mezi tři největší online lékárny na Slovensku. Internetový prodej zahájila před více než 5 lety. „Chceme navázat na tradici, kterou si Pilulka24.sk na slovenském trhu vybudovala. Velmi oceňujeme zákaznicky orientovaný přístup celého týmu a služeb. V hodnocení nejen lékáren, ale všech slovenských internetových obchodů podle hodnocení Ověřeno zákazníky, si Pilulka24 vede jako jedna z nejlepších na Slovensku,“ říká Martin Kasa, spolumajitel společnosti Pilulka Lékárny.

Společnost Herbia, provozovatel Pilulka24.sk, nabízí ve svém portfoliu volně prodejné léky, doplňky stravy a kosmetické výrobky. Mimo internetové lékárny provozuje i kamennou lékárnu v Bratislavě a flotilu kurýrů, kteří rozvážejí léky pro Bratislavě a okolí.

„Nákup této společnosti nám strategicky zapadá do služeb, které Pilulka nabízí na Slovensku již nyní. Chceme v krátké budoucnosti propojit oba skvělé týmy, zefektivnit logistiku a nákup a nabídnout zákazníkům to nejlepší z obou společností. V blízké budoucnosti připravujeme také spuštění nových služeb již pod jednou střechou jako například unikátní lékárenskou aplikaci pro telefony se systémy Android a iOS. V budoucnu plánujeme spojení značek Pilulka.sk a Pilulka24.sk dohromady. Očekáváme, že v roce 2018 dosáhnou naše tržby na Slovensku hranice 10 milionů EUR,“ dodává Martin Kasa.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail