Indulona nově v kategorii dětské kosmetiky

Patří mezi kultovní značky a na trhu je k dostání takřka 70 let. Indulona je lídrem kategorie krémů na ruce v ČR a ročně se jí v závodě za přísných podmínek farmaceutické kvality vyrobí bezmála 6 milionů balení.

 

Minulý rok se spolu s uvedením řady tělových mlék na trh stala Indulona plnohodnotnou kosmetickou značkou. A v budoucnu plánuje uvést i další nové produkty. Novinkou z poslední doby je pak skutečnost, že krémy z řady Indulona Original obstály v testech bezpečnosti a získaly certifikát pro péči o dětskou pokožku. Neobsahují žádné konzervační látky, a jsou tak ideální pro nejcitlivější typy pokožky. Mezinárodní instituce Eurofins Bel/Novamann dokonce zařadila krém Indulona Original mezi 2 % nejkvalitnějších krémů na trhu, které kdy byly v laboratoři testovány. Značka Indulona tak nově vstupuje na trh dětské kosmetiky.

Krém Indulona Original se v dermatologii doporučuje už desítky let. Není tajemstvím, že jím ošetřují pokožku novorozenců ihned po narození v řadě nemocnic v České republice a na Slovensku. V červnu 2017 značka Indulona uskutečnila průzkum a oslovila celkem 100 českých a slovenských dermatologů. Výsledkem bylo zjištění, že Indulonu Original svým pacientům doporučuje 95 % dotázaných. Většina z oslovených lékařů ji doporučuje dokonce až dvěma třetinám svých pacientů. Nejen tato zjištění motivovala zástupce značky ke snaze získat certifikát bezpečné kosmetiky pro děti.

Výroba značky Indulona podléhá pravidelné a důkladné kontrole, hodnocení a testování. „Všechny druhy krémů z našeho farmaceutického závodu jsou dermatologicky testované. Pravidelně hodnotíme chemické, fyzikální a mikrobiologické vlastnosti. K získání atestace kosmetiky jako vhodné pro děti bylo však třeba vykonat posouzení v externí, akreditované zkušební laboratoři,“ vysvětluje MUDr. Richard Král, Director of Cosmetics Sales & Marketing Saneca Trade, s. r. o.

Testování řady Indulona Original realizovala renomovaná mezinárodní společnost Eurofins Bel/ Novamann. Certifikace spočívá v testování velkého množství parametrů. Kromě složení a rozboru fyzikálních, chemických vlastností a stability zahrnuje například i toxikologický profil látek, mikrobiologickou kvalitu, stopové množství látek, test dráždivosti očí, ale i studii na skupině dobrovolníků. Výsledkem je osmistránková Zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku k oběma testovaným produktům. Krém a tělové mléko Indulona Original po všech stránkách vyhověly požadavkům na kosmetiku vhodnou pro děti.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail